Tentokrát se podíváme na to, jak si vybrat vývojový technologický stack a co je to reaktivní programování i s příklady. Podařilo se nám k tomu sehnat dva výborné místní řečníky, které jistě není třeba nikomu dlouze představovat.
Pavel Tůma
Bývalý PHP vývojář, poté produktový manažer, zakladatel startupu, služebně nejstarší člen Cowo ČB … a nyní už zase tak trochu vývojář.
Téma: Výběr technology stacku Anontace: Jak jsme se připravovali na přepis legacy PHP aplikace do nového technology stacku – proč a jak dělat prototypy a nevybírat věštěním z krištálové koule. Firma: KontentCore
Marián Benčat
Reaktivní programování
Zpracování asynchronních událostí bylo vždy poněkud obtížné – UI aplikace, síťové události, distribuované prostředí, dokonce i samotný stav aplikace a reakce na jeho změnu – u všech těchto věcí se setkáváme s asynchronními událostmi, které chceme mít co nejlépe pod kontrolou. Pro tyto účely vznikla samostatná disciplína, která se jmenuje Reaktivní programování a my se koukneme na implementaci, která je nezávislá na jazyku – Reactive extensions.
Přednáška bude o dosti zevrubnější a pomalejší, než minule. Příklady budou v Javascriptu (RXJS), samotná technologie a paradigma je však technologicky agnostická a najdeme ji téměř ve všech jazycích – Java, Javascript, C#, CPP, Python, PHP, Swift…
Anotace:
Co je reaktivní programování, co řeší a kde je vhodné Mental shift = největší problém reaktivního programování Operátory Příklad: Autocomplete Příklad – bonus: Jednoduchá hra v reaktivním programování