UX Monday: Navrhování uživatelských rozhraní automobilů

  UX

První zářijové pondělí budete mít možnost se seznámit s tím, jak se navrhují a testují uživatelská rozhraní v automobilech. Jak se z výzkumníka nebo z digitálního designéra stane designér či výzkumník v automotive? V čem je práce v různých rolích v automotive odlišná od obdobné práce na jiných digitálních produktech?

1) Automotive Design Management (Matěj Káninský)
Vývoj automobilu je komplikovaný proces s mnoha předdefinovanými milníky a potřebou koordinace mnoha oddělení a externích partnerů. Jak moc rozdílné je pro UX designera moderní digital-first prostředí oproti prostředí tradiční automobilové firmy? Na jakých typech projektů UX designéři v automobilce pracují a v čem je taková práce unikátní?

Matěj Káninský v současnosti pracuje jako HMI/UX Lead ve ŠKODA Design, kde se soustředí na vývoj nové generace HMI a rozvoj user-centred design přístupu při návrhu kokpitu a digitálních produktů. Vystudoval Human-Computer Interaction na University College London, vedl tým designérů v BBC a za projekt s Intel Labs získal UX UK Award 2017.

2) Automotive HMI Design (Petr Kosnar)
Navrhování HMI (Human-Machine Interface) pro automobily je trochu jiná disciplína interakčního a UX designu, než je třeba navrhování mobilních aplikací nebo webů. Jaké další požadavky, kromě ergonomických, bezpečnostních a legislativních musí design respektovat? Jak navrhovat ovládání tak komplexního zařízení, jako je moderní automobil?

Petr Kosnar se specializuje na automotive HMI design a smysluplné využívání nejnovějších technologií napříč obory. Pracoval na automotive projektech pro klienty v Evropě, Americe i Asii, vede design workshopy, vyučuje na vysokých školách v ČR i v zahraničí, píše a přednáší o tématech Human-Centered Designu, a cestuje po světě.

3) UX výzkum v automobilce (Jan Rudinský)
Jak se dělá výzkum v největší české automobilce.

Jan Rudinský řídí UX výzkumy v HMI ve Škoda Auto od roku 2017. Dříve pracoval jako výzkumník v UX agentuře pro finanční, telekomunikační a energetické firmy.

---

18:30 – Prezence, občerstvení, networking.
19:00 – Začátek programu.
21:00 – Pivo za rohem.

Vstupné 100 Kč, členové Asociace UX zdarma.

Poplatek: 100 Kč, členové Asociace UX zdarma