UX Monday: Human Centred Design v sociálních službách

  UX

Všichni snad budeme jednou staří, tak si pojďme poslechnout, jak se dělá design služeb pro seniory. Povídání to bude zajímavé hned ze dvou důvodů:
1) senioři jsou specifická a hodně se rozvíjející cílová skupina,
2) tentokrát nás nečeká žádný digitál, jen ryzí off-line svět.

---

Dominika Potužáková: Senioři už nejsou co bývali
aneb jeden den výzkumnice za "důchoďákem" budoucnosti.

Pro architektonický ateliér jsme zkoumali potřeby potenciálních klientů - seniorů v návaznosti na celkovou funkční náplň objektu a poskytované služby.

Dominika je původně průmyslová designérka, kterou ale začalo víc bavit hrabat se v lidských hlavách a zjišťovat co my lidé potřebujeme ke spokojenému žití v tomto technologickém světě.

---

Dalibor Tomko: Zkouška HCD postupů v domovech pro seniory

IdeaSense ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí zkoušelo, zda a jak lze přenést postupy human centered design do každodenní práce 11 domovů pro seniory a postižené. Kombinace projektu z veřejných peněz a prostředí sociálních služeb zajistilo, že jsme měli plné ruce práce, abychom sami sebe přizpůsobili. Prozradíme, kde jsme drhli a co bychom napodruhé dělali jinak, a samozřejmě i to, co se povedlo a posunulo spolupracující domovy dál.

Dalibor dělí svůj čas mezi vedení design thinking workshopů pro IdeaSense a permakulturní poustevničení na samotě v Podkrkonoší. Před tím nakouknul do sociálního podnikání v Londýně, prozkoumával různé okrajové komunity od eko-vesniček po hackerspaces a taky si vyzkoušel consulting pro nadnárodní korporace. Studoval ekonomické obory v Praze, Bergenu a Šanghaji.

---

18:30 – Prezence, občerstvení, networking.
19:00 – Program.
21:00 – Pivo.

Vstupné 100 Kč, členové Asociace UX zdarma.

Poplatek: 100 Kč, členové Asociace UX zdarma