Celkem 3 akcí.
Zdarma

Taking Advantage of AI Easily with Azure Cognitive Services - Laurent Bugnion

  .NET Framework

Data Science and Artificial Intelligence are fascinating areas of computing. Microsoft is betting a lot on these new technologies, but we are also aware that data scientists are highly trained professionals, and that not every software developer can create and maintain complex data models, perform linear algebra or purchase expensive GPU rigs to run these models. This is exactly why we created Cognitive services. This suite of services offers pre-trained models that you can use out-of-the-box to perform operations in Vision, Speech, Knowledge, Search and Language. In this session, Laurent B...


Zdarma

Jak měřit výkon .NET kódu správně

  .NET Framework

Ačkoli obyčejné stopky a spuštění "konzolovky" může vypadat jako dobrý nápad pro měření výkonu, není to tak. .NET aplikace mají plno koleček, které se točí. Jak tedy korektně změřit a porovnat výkon kódu? Kde jsou chytáky? UPOZORNĚNÍ: Přednáška začíná v 18:00.UPOZORNĚNÍ: Na této akci nebude zajištěno občerstvení. Čas konce přednášky je pouze orientační.


Poplatek: od 6 500 Kč bez DPH

Update Conference Prague 2020

  .NET Core   .NET Framework   AI   Azure   Cloud   Internet Security   IoT   Xamarin

Update Conference Prague je největší .NET konference pro vývojáře konaná v České republice. Své přednášky na témata .NET – Cloud - Security prezentují v moderním prostředí Clarion Congress Hotel Prague špičkoví odborníci z Evropy, USA a dalších zemí.