Aleš Najman - Funkcionální architektura ve vodách Angularu

  Angular

Ukážeme si jak lze využít zkušenosti ze světa funkcionálního programování pro zkrocení saně komplexity a vytváření ještě lepších aplikací.

O akci

Před více než rokem vývojáři z Google vydali první verzi frameworku Angular. Oproti svému předchůdci AngularJS z roku 2010 přinesl zásadní přepracování základních stavebních bloků a využívá vlastnostní jazyku Typescript, především OOP postavená na třídách, také generika a silnou typovou bezpečnost. Může se zdát, že vše je dobré a krásné, ale komplexita aplikace roste neúměrně s počtem tříd, roztroušeného stavu a vedlejších efektů. O tom, co s tím, si budeme povídat a ukážeme si jak lze využít zkušenosti ze světa funkcionálního programování pro zkrocení saně komplexity a vytváření ještě lepších aplikací.

Přednáška je určena mírně pokročilým, kteří se zajímají o tvorbu webových aplikací běžících v prohlížeči. Je vhodné mít představu o základních konceptech frameworku Angular a být seznámen alespoň se základy jazyka Typescript nebo Ecmascript 2015.

O autorovi: Aleš se zajímá o tvorbu softwaru již od začátku 90. let minulého století. Programování se z koníčka stalo profesní záležitostí po škole a nyní již před 12 let válčí na pražském softwarovém pískovišti od backendu, přes mobilní aplikace a webové aplikace. Ve volném čase se věnuje poslechu chiptunes, herních soundtracků, přípravě a hlavně pití kvalitní kávy a povídáním o technologiích.

Zdarma