World Usability Day 2016

  UX

Tématem letošního ročníku World Usability Day je udržitelnost. Udržitelné procesy a produkty hrají čím dál tím důležitější roli, a to zejména v době nárůstu populace a vyčerpávání přírodních zdrojů.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak vypadají „zelené procesy“.

Podívejte se na svět očima obalového designéra, vykoukněte ze světa jedniček a nul a vyzkoušejte si reálné techniky. Jak probíhá navrhování udržitelných obalů? Jakým způsobem se proměňuje vývoj materiálů, které často souvisí s ekologickou stránkou produktů? Těšíme se na vás ve čtvrtek 10. listopadu 2016.

World Usability Day je jakousi oslavou oboru user experience, na které se odborníci z této oblasti tradičně setkávají s dalšími specialisty příbuzných oborů.

Cílem je motivovat účastníky, aby se během roku pozastavili a zamysleli se nad důležitým tématem, se kterým se všichni dennodenně setkáváme – user experience.

 

Program

Těšit se můžete na inspirativní den, na kterém se potkáte s komunitou českých UX specialistů. Odborníci na obalový design, ekologii a digitální prostředí se podělí o své zkušenosti z oblasti navrhování, udržitelnosti a odpovědnosti směrem k životnímu prostředí.

Sami si vyzkoušíte proces navrhování odpovědných obalů. Radit a dohlížet na vás bude jeden z nejuznávanějších českých obalových designérů Jan Činčera. Máme pro Vás i odborníka ze zahraničí. Britský UX designér Chris Adams se podělí o svůj pohled na udržitelné navrhování v digitálním prostředí.

Detailní program brzy zveřejníme.

Poplatek: 1 000 Kč, 500 Kč (pro členy Asociace UX)