UX Monday: Nahlédnutí do LMC

  UX

Po prázdninové pauze je tu opět UX Monday, pravidelná prvňo-pondělní komunitní setkáními nad tématy blízkými i vzdálenějšími UX designu. Tentokrát s několika novinkami.

Sejdeme se offline, výjimečně v nově vybudovaných prostorách LMC v areálu DOCK poblíž Palmovky. Nahlédneme zde pod ruky místním designérům, jak se dělá discovery a design mobilní appky. A pobavíme se s nimi také o zkušenostech s pořádáním semestrálního UX kurzu Czechitas, což téma pro září jak dělané.

Vyzkoušíme přitom nový model vstupného. Obejdeme se již bez rozměňování stovek po vše čertech. Vstupné bude tentokrát dobrovolné, s možností platby hotově či přes QR kód. Před akcí, po ní nebo kdykoliv mezi tím, záleží čistě na vás.

18:00 – Prezence, občerstvení, networking
18:30 – Začátek programu
19:30 – Otázky a odpovědi
20:00 – Pivo za rohem?

Svými otázkami můžete směřovat obsah už nyní na: https://app.sli.do/event/dtr4dNd82H9TD8KdLbazi2

***

Jak děláme discovery a design mobilní appky - Jana Korbičková
Nahlédneme do design procesu Práce za rohem. UXačka Jana nám ukáže metody a nástroje, které nejčastěji využívá při navrhování aplikace. Dále se podělí o zkušenosti, jaké to je testovat s uživateli na mobilu a s jakými komplikacemi se při tom potýká. Mimo to budeme mít prostor doptat se, jak to funguje u jiných produktů, třeba kde se ve firmě sjednocují procesy a kde se naopak nechává designérům volnost, aby si každý našel vlastní cestu...

Co jsme Czechitky naučili a co jsme se u toho naučili my - Alexandra Rožcová
Přemýšleli jste někdy, jak předat své znalosti druhým? Jak uvést naprosté začátečníky do designového procesu? Minulý rok v LMC vytvořili a odučili UX kurz pro Czechitas a letos se pouští do druhého kola. Poví nám, jak to celé dávali dohromady, kolik to stálo času, co se jim povedlo a při čem si lámali zuby. Dozvíme se také, co si z toho obě strany odnesly, a proč má podle nich smysl se do podobných akcí pouštět.

***

  • Vstupné je tentokrát dobrovolné, doporučená výše cca 100 Kč. Platba na místě hotově či QR kódem.
  • Kapacita 100 osob.
  • Záznam není tentokrát garantován

Poplatek: Vstupné je tentokrát dobrovolné, doporučená výše cca 100 Kč