UX Monday: UX versus Právo

  UX

Sejde se takhle právník, UXák a copywriter… Ne, to není vtip, ale realita, se kterou jste se možná už také setkali. O tom, že najít v takovém případě společnou řeč fakt není sranda si promluvíme na únorovém UX Monday. Setkáme se opět čistě v digitálním prostoru Zoom a Youtube platforem.

Točit se tentokrát budeme kolem témat: Jak splnit zákonné požadavky, přeložit je do srozumitelné řeči a ještě dostat obsah do designu, který má své limity a musí fungovat? A jak nehrát ping-pong mezi právním a UX oddělením, ze kterého by uživatel vypadnul jako první...

Výzvu budeme řešit pomocí designového procesu. A zapojíme i vás! Nelehkým úkolem vás provedou UX designér Pavel Jílek, content designérka Olga Pohl a advokátka Petra Stupková. Moderuje Tobiáš Vybíral.

18:20 – 18:30 Otevření Zoomu a volná diskuze
18:30 – 20:00 Začátek programu a start livestreamingu
20:00 Předpokládaný konec akce

Otázky řečníkům můžete pokládat už nyní na https://app.sli.do/ev...

Simultánní přepis mluveného slova do textu zajišťuje Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, již pravidelný partner UX Monday.

---

Pavel Jílek je designer, poslední roky product / UX designer. Při návrhu aplikací věnuje hodně pozornosti tomu, jak se aplikace vyrábí a jak to zlepšit. Po další zkušenosti s právníky s Olgou prozkoumal tuhle oblast důkladněji.

Olga Pohl je UX writerka. Při psaní pro digitální produkty využívá zkušenosti nasbírané za dvacet let práce s texty. Hodí se jí taky empatie z dob, kdy překládala a tlumočila. Protože nejlíp funguje microcopy, kterému uživatel rozumí.

Petra Stupková je právnička a zakladatelka advokátní kanceláře Legitas. Specializuje se na e-commerce, právo v IT, ochranu osobních údajů a duševního vlastnictví. Radí hlavně e-shopařům, online marketérům a SaaSkařům.

---

- Účast je zdarma.
- Akce proběhne online přes videokonferenční službu Zoom.
- Pro účast budete potřebovat nainstalovanou aktuální aplikaci: https://zoom.us/downl...
- Odkaz na připojení odešleme všem registrovaným v den akce.
- Startujeme v 18:30 a doporučujeme přijít o pár minut dřív.
- V případě zájmu zprovozníme také Youtube livestream.

Zdarma