UX Monday: Pro všechny (Online only)

  UX

Otázky řečníkům můžete pokládat už nyní na https://app.sli.do/event/uoq2u7pm

18:20 – 18:30 Otevření Zoomu a volná diskuze
18:30 – 20:00 Začátek programu a start livestreamingu
20:00 – 21.00 Round tables s pozvanými odborníky

---

V prosinci se opět potkáme čistě v digitálním prostředí ZOOMu, kde společně podíváme na to, jak navrhovat digitální produkty a služby tak, aby si je všichni naši zákazníci mohli užít stejně.

Tématem příštího UX Monday je tedy inkluzivní design a nevytváření bariér, které mohou lidem bránit v zapojení do společenského života, ve vzdělávání či naplňování osobních vizí. Často se bavíme o tom, že inkluze v designu je z pohledu morálky a etiky správný přístup. Mluvíme o benefitech, které inkluzivní design přináší našemu produktu, firmě i celé společnosti. I přes to je téma inkluze pro řadu designérů v praxi stále velkou výzvou.

Po skončení hlavní části budete moct diskutovat s našimi hosty v rámci round tables, kdy se hosté přesunou do Breakout rooms v Zoomu a vy se jich budete moct ptát napřímo. Tato část programu již nebude streamována.

---

Mariana Chytilová (Marianachytilova.com) vám předá své zkušenosti z různorodých projektů, v rámci kterých fungovala v roli odborníka na přístupnost (nejen na tu digitální). Mariana zpřístupňovala CAMP (Centrum architektury a městského plánování), festival Jeden svět, nebo třeba aplikaci České televize. Na posledním zmíněném projektu se setkala s naším dalším hostem.

Společně s Petrem Kozlíkem (Česká televize) se podíváme na to, jak probíhaly první diskuze o inkluzivním designu v České televizi a jak se toto téma upevnit do kultury týmu i celé organizace.

Od Veroniky Bedáňové (Rohlik.cz) se dozvíte, jak funguje audit přístupnosti webu a co vše mohou designéři začít dělat, aby web zůstal přístupný i po auditu.

Jana Tikalová (Opim.cz) prozradí, jak zapracovat na diverzitě v rámci UX týmu. Představí projekt Živá knihovna, který může být vaším prvním krokem do světa inkluzivního designu.

S odborníky na téma přístupnosti a inkluzivního designu si bude povídat Tereza Kosnarová (UXworkshopy.cz), která se aktuálně věnuje mapování situace v této oblasti v rámci CZ a SK designových týmů.

Těšíme se na viděnou!

---

- Účast je zdarma.
- Akce proběhne online přes videokonferenční službu Zoom.
- Pro účast budete potřebovat nainstalovanou aktuální aplikaci: https://zoom.us/download
- Odkaz na připojení se odešleme všem registrovaným v den akce.
- Startujeme v 18:30 a doporučujeme přijít o pár minut dřív.
- V případě přeplnění kapacity zprovozníme také Youtube livestream.

Zdarma