UX Monday: Uživatelské testování a čeho se vyvarovat

  UX

O tom, že není testování jako testování se přesvědčíme na říjnovém UX Monday. S Michalem Vojákem a jeho kolegyní Luciou Marcinkovou z Designdev se totiž podíváme zblízka na testování použitelnosti webů i aplikací a pokusíme se při tom zaměřit na časté chyby a zkreslení, kterých se výzkumníci na svých respondentech dopouštějí.

Od kolika respondentů se vyplatí testy provádět? V jakých chvílích má smysl k testování přistoupit? Je lepší se častěji ptát nebo spíš nechat respondenta pracovat samostatněji? Co na nástroje je dobré při testech použít? A jak vypadá takové testování v praxi? To jsou jen některé oblasti, o které se pokusíme večer otřít. Nemalou část večera věnujeme také zkušenostem vás, posluchačů v publiku a u počítačových obrazovek.

HYBRIDNÍ MODEL: zprovozníme Youtube live-stream a pro prvních 45 registrovaných zajistíme také místo v prostorách našeho partnera MSD (tentokrát již ve staré známé velké přednáškovce). Je to zatím maximum, co nám Covid dovolí, proto prosím osobně zvažte, jestli skutečně plánujete přijít, ať využijeme offline kapacitu naplno. Na místě budeme kontrolovat proočkovanost/otestovanost, zajistíme nanoroušky a uděláme maximum pro bezpečný průběh akce. Těšíme se na viděnou!

18:00 – Prezence, občerstvení, networking.
18:30 – Začátek programu + livestream.
20:15 – Pivo za rohem.

---

Michal Voják řídí jako Product Design Lead návrhové oddělení v Designdev. Propaguje zavádění Product Discovery do firem a vede startup s názvem userUP, který má za cíl pomoc firmám s Product discovery.

Lucia Marcinková se v UX specializuje na výzkumnou část. Navrhuje a realizuje výzkumy, testuje s uživateli a hledá insighty, které pomohou projekty jejich klientů posunout kupředu.

---

Vstupné 100 Kč, členové Asociace UX zdarma.
Offline kapacita 45 osob - registrujte se jen pokud plánujete přijít.
Youtube livestream link pár minut před startem zde + na slacku Asociace UX.
Slido na otázky řečníkům - https://app.sli.do/ev...

Zdarma