UX Monday: Vizualizace dat s Tomášem Markem

  UX

Červnové UX Monday proběhne 7. 6. 2021 ve znamení grafů. Hlavním tématem totiž bude vizualizace dat a jak ji co nejlépe aplikovat ve své každodenní praxi.

První koláčový graf byl nakreslen už v roce 1801 a dodnes jsme se neshodli, jestli jsou koláče dobro nebo zlo. Vizualizační komunita se ale o smyslu tohoto grafu dokáže pohádat až do krve. A není to jediné téma, které bouří vody vizualizačního rybníčku. Společně s Tomášem nahlédneme do různých konceptů a přístupů, které ovlivňují moderní myšlení o vizualizaci – a ukážeme si, jak se mohou tyto přístupy odrážet v naší praxi, při samotné tvorbě. Dozvíte se například, jak o vizualizacích přemýšlet, na co si při jejich návrhu dávat pozor, a proč je vizualizace jako kladívko?

I tentokrát bude velký prostor věnován otázkám a diskuzím. Opět využijeme schopností ZOOMu, abychom co nejvíce zapojili i vás diváky. Budete tak mít možnost jak pokládat své otázky živě, tak se i vzájemně víc pobavit a seznámit v menších skupinkách.

---

Tomáš Marek je odborným pracovníkem na Katedře informačních studií a knihovnictví MUNI v Brně, kde se kromě jiného věnuje i teorii vizualizace dat. Původně se zaobíral okrajovými formami vizualizačního pole: datovému umění nebo ambientní vizualizaci. Dnes se zaměřuje především na efektivitu vizuální komunikace dat. Tu vyučuje v pravidelném předmětu i v rámci nepravidelných školení. Více o něm a jeho práci se dozvíte na MarekTomas.cz

---

- Účast je zdarma.
- Akce proběhne online přes videokonferenční službu Zoom.
- Pro účast budete potřebovat nainstalovanou aktuální aplikaci: https://zoom.us/downl...
- Odkaz na připojení se odešleme všem registrovaným v den akce.
- Startujeme v 18:30 a doporučujeme přijít o pár minut dřív.
- V případě vysokého zájmu zprovozníme také Youtube livestream.

Otázky řečníkovi můžete pokládat už nyní na https://app.sli.do/ev...

Zdarma