UX Monday: Jak na písmo

  UX

Březnové UX Monday se v podvečer 1. 3. 2021 bude kompletně točit kolem tématu PÍSMO. A máme obrovskou radost, že naše pozvání tentokrát přijal Filip Blažek, grafický designér a zakladatel studia Designiq.

Úvod přednášky zasvětíme práci s fonty. Filip nám vysvětlí, jak se vyvarovat typografických prohřešků a jak aplikovat typografická pravidla v online světě. Ve druhé části poodhalí, jak lze rozeznat kvalitní fonty od těch amatérských a na co si při jejich výběru dávat pozor. A ve třetí nám ukáže legální možnosti úprav a vyladění fontů na míru projektu včetně doplňování ikon a symbolů do existujícího písma.

Ani tentokrát nebude náš řečník před kamerou sám. Opět využijeme schopností ZOOMu, abychom co nejvíce zapojili i vás diváky. Budete tak mít možnost jak pokládat své otázky živě, tak se i vzájemně víc pobavit a seznámit v menších skupinkách.

---

Filip Blažek pracuje jako grafický designér ve studiu Designiq, které založil v roce 1997. Je autorem Typoknihy a spoluautorem Praktické typografie. Byl zakladatelem a členem redakce časopisu Typo a projektu 365typo. Přednáší o písmu a typografii, v současné době vyučuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a na ARCHIPu. Více na www.designiq.cz

---

- Účast je zdarma.
- Akce proběhne online přes videokonferenční službu Zoom.
- Pro účast budete potřebovat nainstalovanou aktuální aplikaci: https://zoom.us/download
- Odkaz na připojení se odešleme všem registrovaným v den akce.
- Startujeme v 18:30 a doporučujeme přijít včas.
- V případě vysokého zájmu zprovozníme také Youtube livestream.

Otázky řečníkovi můžete pokládat už nyní na https://app.sli.do/event/ptpflvvw

Zdarma