JavaScript Days 2021

  Angular   Frontend   JavaScript   React

JavaScript Days 2021 je nová česko-slovenská konference s nejvýznamnějšími českými a slovenskými odborníky ze světa JavaScriptu. Konference je určena JavaScript vývojářům, front-end programátorům a obecně všem, co se o JavaScript a související technologie zajímají.

Konference se uskuteční online a provede vás aktuálními novinkami v programování v Javascriptu, využití frameworků a přiblíží vám jak efektivně a elegantně vyvíjet weby a aplikace i s ohledem na uživatelskou přívětivost.

Témata konference:

 • Vercel, Serverless Deployments - nasazujte aplikace i bez serverů - máte web nebo aplikaci kterou chcete ukázat světu, ale nechcete se starat o servery nebo infrastrukturu? Odpovědí na tuto otázku je serverless platforma Vercel. Aplikaci nasadíte pushem do master větve na Githubu nebo příkazem now.
 • Architektura Angular & React aplikací s použítím Nx monorepo - moderní řešení SPA webových aplikací přináší využití tzv. monorepozitáře. Místo toho, aby byl zdrojový kód jednotlivých aplikací ukládán do samostatných repozitářů, přináší monorepo možnost udržovat veškeré SPA aplikace v jediném projektu a sdílet mezi nimi zdrojový kód. Společně se podíváme jak na to ve frameworku Angular, tak React.
 • Server-side aplikace Node.js pomocí frameworku NestJS - v první řadě se zaměříme na situaci proč použít framework v Node.js. Jaké výhody přináší express.js a co navíc přináší NestJS? Jaké problémy nám řeší? Součástí je samozřejmě i praktická ukázka včetně ukázky generování api dokumentace za použití Swaggeru.
 • Technické SEO jako základ úspěšného webu - technické SEO si představme jako základní náležitetosti každého webu. Jak na to? Co vám na webu nesmí chybět? Nejčastější chyby? Umí vyhledávače JavaScript? To vše se dozvíte na této přednášce, která je pro každého vývojáře alfou a omegou.
 • Okořeňte si JavaScript exotickým kořením - JavaScript je široce etablovaný ekosystém s řešeními pro vývoj jakékoli aplikace. V8 je robustní a výkonný virtuální stroj. Na každý problém lze nalézt několik frameworků a mohlo by se zdá, že už není co vynalézat. Ale jen na první pohled!
 • Azure Cognitive Services pro JavaScript - Azure Cognitive Services je skupina služeb v Microsoft Azure, která využívají umělou inteligenci zejména pro analýzu obrazu, řeči a textu. V přednášce uvidíte, jak tyto služby nastavit a využívat prostým REST API z kódu v jazyce Javascript a jak použít Javascript SDK pro komplexní úlohy, jako je třeba vytvoření vlastního modelu pro klasifikaci obrázků.
 • Jak funguje reaktivita dat ve Vue 3 - nedávno vyšla nová verzie Vue 3. Jedna z hlavních změn bylo, že vývojáři mají přímou kontrolu nad reaktivními daty používanými v komponentách. Podíváme se trochu hlouběji na to, jak to funguje a jak tyto postupy využít kdekoli v Javascriptu, bez ohledu na framework.
 • Návrh REST API s OAS 3.0 - čím univerzálnější a formálnější API vytváříme, tím více záleží na jeho návrhu. Ať už bude API sloužit jako backend JS aplikací nebo podpora pro jiné klienty, zaručenou cestou k úspěchu je jeho správný návrh. V přednášce se seznámíte s metodikou Design First a návrhem REST API s využitím nejrozšířenějšího standardu Open API Specification.
 • React prakticky - podíváme se na aktuální stav Reactu, jeho filosofii a budoucí směřování. Také si napíšeme jednoduchou CRUD aplikaci za použití TypeScriptu, kde si ukážeme strukturu projektu, práci s Reactem a užitečné knihovny v praxi.
 • Javascript 2021 - společně se podíváme na novinky v posledním roce v JavaScriptu. Jaká je budoucnost Javascriptu? Probereme si novinky v ES2021 včetně TypeScriptu, použití a budoucnout populárních frontend frameworků a v neposlední řade Node.js frameworky.
 • Typed Functional Programming in Typescript
 • JavaScript a CSS v .NET 5.0

Zdarma