WUD workshop: Můj první chatbot v Google Dialogflow

  UX

Tématem letošního World Usability Day je „Uměla inteligence ve službách člověka“. Klasický celodenní WUD jsme museli odsunout na dobu po-covidovou, ale jako ochutnávku jsme pro vás připravili workshop, při kterém si vyzkoušíte vytvořit vlastního chatbota na platformě Google Dialogflow – a to bez jakéhokoli programování.

Při workshopu se dozvíte, jak se navrhuje uživatelské rozhraní chatbota a jaká jsou specifika jeho návrhu. Vyzkoušíte si v praxi vytvoření vlastního chatbota, kterého si budete moci hned vyzkoušet.

Workshop povede Jana Trojanová, která vystudovala Západočeskou Univerzitu v Plzni obor umělá inteligence. V doktorském programu se zabývala rozpoznáváním emocí z video záznamu s libovolným natočením tváře. V letech 2008-2018 pracovala jako výzkumný vědec v oblastech počítačového vidění, diagnostiky budov a zpracování přirozeného jazyka. Je spoluautorem 7 patentů a více než 15 publikací. Mezi její záliby patří hraní deskových her, čtení sci-fi a fantasy knížek, windsurfing a programování neuronových sítí. Motto „Každý by se měl podělit o své dovednosti s alespoň jedním člověkem mimo obor.“

– Akce proběhne online přes Zoom. Kapacita workshopu je omezená, prosíme přihlašujte se pouze v případě, že se opravdu zúčastníte.
– Záznam workshopu bude veřejně dostupný na YouTube.
– Workshop bude v češtině. Chatbot bude vytvářen v angličtině, protože Google Dialogflow zatím neumí pracovat s češtinou.
– Pro práci s Google Dialogflow je potřeba mít vytvořen běžný uživatelský účet o Googlu.
– Účast je zdarma.

Po skončení workshopu budeme pokračovat online hospodou :-)

Celodenní WUD, který bude tradičně offline, přesouváme na lepší časy v roce 2021 – sledujte na Facebooku událost: https://www.facebook.com/events/2778675055568812/

Zdarma