UX Monday: Veřejně prospěšný design

  UX

Skoro všichni designéři si čas od času povzdechnou, že by chtěli víc pracovat na něčem skutečném, prospěšném, s opravdovým dopadem.

Říjnové UX Monday bychom proto chtěli věnovat „veřejně prospěšnému designu“, na který budeme mít možnost, skrz naše hosty, nahlédnout hned ze dvou rozdílných úhlů.

Jak se neziskovým a veřejně prospěšným projektům spolupracuje s designéry z (převážně) komerčního prostředí? V čem jsou veřejně prospěšné projekty a organizace specifické? Jaká jsou úskalí a způsoby spolupráce s dobrovolníky? A jak se případně můžete zapojit a sami pomoct vzniknout dobrým věcem? Nejen to se dozvíte, pokud se k nám připojíte první říjnové pondělí na tradiční UX Monday!

---

Albert Zikmund je zastřešuje designérskou komunitu v neziskové organizaci Česko.Digital. Cílem Česko.Digital je podpora a rozvoj expertního dobrovolnictví. V komunitě je v tuto chvíli přes dva tisíce profesionálů napříč obory, kteří jsou ochotní věnovat část svého volného času na pomoc s veřejně prospěšnými projekty.

Markéta Pěchoučková se na ministerstvu práce a sociálních věcí snaží se přispět k efektivnějšímu fungování veřejné správy a veřejných služeb a podpořit evidence-based rozhodování. Jejímu týmu s podařilo prosadit a vyhlásit tzv. Výzvu 83, která se pokouší o adopci HCD postupů neziskovými organizacemi.

---

- Akce proběhne online.
- Budeme streamovat přes Youtube.
- Účast je zdarma.

Zdarma