Microservices v .NET Core a Project Tye

  .NET Core

S nástupem cloudů, kontejnerů, Kubernetes a jiných zvířátek se mnoho vývojářských týmů nadchlo pro myšlenku microservices architektury. Ve chvíli, kdy se vám projekt rozpadne na spoustu menších spustitelných služeb, začnete narážet na různé problémy – jak služby propojit mezi sebou, jak je nějak hromadně spouštět a debugovat v developerském prostředí atd. Zároveň se budete potýkat s tím, že produkční prostředí se bude od toho developerského hodně lišit – v produkci poběžíte v Kubernetes, ale lokálně se vám možná nebude chtít kontejnery používat vůbec. Na této přednášce si ukážeme, s jakými věcmi se budete potýkat, a co si musíte vybudovat sami.
Zároveň si ukážeme jednu žhavou novinku s názvem Project Type, na kterém nedávno začalo pracovat několik lidí z .NET týmu. Je to open source projekt, který si klade za cíl usnadnit život .NET vývojářům, kteří začali psát aplikace jako mikroslužby – tato technologie vám umožňuje snadno spouštět a debugovat více služeb najednou, rozdistribuovat jim konfiguraci, connection stringy a adresy ostatních služeb (service discovery) a zároveň snadno celé řešení dostat do Kubernetes.
Tento projekt je ve velmi rané fázi vývoje a mnoho věcí se v něm určitě bude měnit, nicméně i tak mi přišel dost zajímavý na to, abych se na něj podíval a o své poznatky se s vámi podělil – tentokrát v online formě. Je možné, že ve finální podobě bude projekt vypadat úplně jinak, ale je zajímavé vidět, na čem lidé z Microsoftu právě pracují.

17:00 - 17:05 - Představení WUGu
17:05 - 19:00 - Přednáška
19:00 - Diskuze

Zdarma

Přednášející