Microsoft SQL Server v cloudu #2

  MS SQL Server

Akce je pořádána ve spolupráci s komunitou Windows User Group, registrujte se prosím buď zde na Meetupu, nebo na webu WUGu.

Microsoft nabízí v Microsoft Azure celou řadu způsobů, jak hostovat relační databáze – od virtuálních serverů s nainstalovaným SQL Serverem a pronájmem licence až po „inteligentní databázi jako službu“ kterou je služba Azure SQL Database, pod kterou se skrývá řada různých modelů provozu databáze a alokace jejího výkonu, ve kterých se velmi jednoduše ztratíte. Na přednášce si představíme jednotlivé služby, vysvětlíme si, jak vybrat tu správnou variantu, abychom se doplatili a ukážeme si, jak se liší mírou kompatibility s klasickým SQL Serverem. Na závěr uvidíte horkou novinku v podobě Azure SQL Database Edge, kdy si klasický SQL Server rozběhneme na architektuře ARM64.

David Gešvindr (MVP, MCT, MCSE) se v IT zaměřuje na uložení, zpracování a prezentaci dat uživatelům v různé podobě, což obnáší zejména vývoj a správu databází v Microsoft SQL Serveru, návrh a implementaci cloudových služeb v Microsoft Azure, ale také vývoj webových aplikací v ASP.NETu a mobilních aplikací pro Windows 10.

17:30 - 17:40 - Představení WUGu
17:40 - 19:15 - 1. část setkání
19:15 - 19:30 - Přestávka a občerstvení
19:30 - 21:00 - 2. část setkání
21:00 - Diskuze

Osnova:
- Možnosti provozu SQL Server databáze
- Microsoft SQL Server v Azure Virtual Machine
- Představení Azure SQL Database
- Single Database vs. Elastic Pool vs. Managed Instance
- DTU vs. vCore purchase model
- Provisioned vs. Serverless compute tier
- Azure SQL Database Hyperscale
- Azure SQL Database Edge

Zdarma

Přednášející