SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 3. část

  MS SQL Server

SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel.

Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu.

Co Vás čeká během třetí části?

Modul 5: Security
Bezpečnost je dnes skloňována v mnoha směrech. U jednoho velkého zákazníka jsem kdysi odhalil, že má mezi administrátory centrálního SQL Serveru účet Domain Users. Pokud nechcete dopadnout stejně, přijďte na přednášku a dozvíte se, jaký je rozdíl mezi objektem Login a User, co jsou to role a jaké jsem mezi nimi rozdíly, jak efektivně přiřazovat práva a mnoho dalších užitečných informací.

Modul 6: Monitorování
Určitě jste už od uživatelů slyšeli věty jako „Je to příliš pomalé“ nebo „Aplikace nefunguje“. Protože se často žádného upřesnění nedočkáte, nezbývá než využít některé z monitorovacích nástrojů, zdroj problému identifikovat a odstranit. Společně se podíváme například na Extended Events, Query Store, DMO nebo Performance Monitor.

Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech.

Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu:

1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1)
2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a)
3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a)
4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5)

Těšíme se na Vás!

Zdarma

Přednášející