SQL Server Database (Administrator) Academy s Davidem Hlaváčkem - 2. část

  MS SQL Server

SQL Server Academy je zpátky a ve čtyřech plánovaných celodenních přednáškách naváže na vývojářská témata z loňského roku! Důraz bude tentokrát kladen na administraci a správu SQL Serveru, ale zkrátka nepřijdou ani vývojáři a business analytici – zkrátka kdokoliv, kdo s Microsoft databázemi přijde do styku, ať už jako začátečník nebo pokročilý uživatel.

Stejně jako v loňském roce Vás kurzem provede David Hlaváček, který témata posbíral z toho nejlepšího, co během svého mnohaletého působení v počítačové škole Gopas odpřednášel na desítkách a stovkách placených komerčních kurzech. Dnes David působí jako Senior Database Architect v Alza.cz, takže se můžete těšit i na případné postřehy z teorie konfrontované s realitou provozu v největším českém eshopu.

Co Vás čeká během druhé části?

Modul 3: Správa databází
Objasníme si význam systémových databází, projdeme proces tvorby a konfigurace databází uživatelských. Budete znát význam jednotlivých typů databázových souborů, kam je umístit a kolik takových souborů by databáze vlastně měla mít. Určitě nesmíme zapomenout na důležité konfigurační vlastnosti každé databáze.

Modul 4: Zálohování a obnova databází
Při práci s daty může dojít k nežádoucí změně dat, kterou je třeba zvrátit. Může dojít k selhání HW/SW a poškození databází. To je situace, kdy dojde na lámání chleba. Pochopení a správné provedení procesů zálohování a obnovy databází dělá rozdíl mezi dobrým a nezaměstnaným administrátorem.

Pozor! Program se může mírně lišit podle toho, jak rychle se podaří látku probrat. Doporučujeme se proto přihlásit na všechny čtyři meetupy – jedině tak budete mít jistotu, že se dostane i na Váš topic. V každém případě Vás rádi přivítáme i jen na vybraných částech.

Nezapomeňte si prosím také zkontrolovat místo konání kurzu:

1. část 25.10. – Masarykova Kolej (Thákurova 1)
2. část 26.10. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a)
3. část 5.11. – Microsoft Praha (Vyskočilova 1561/4a)
4. část 6.11. – KC Vavruška (Karlovo nám. 317/5)

Těšíme se na Vás!

Zdarma

Přednášející