Brněnský listopadový Missing Maps mapathon

  OpenStreetMap

Missing maps mapathon pro organizaci Lékaři bez hranic na konferenci OpenAlt 2018

Vracíme se na místo činu. Tady to začalo. Na OpenAlt 2016 se uskutečnil první brněnský Missing maps mapathon. Od té doby se v Brně konají mapathony pravidelně. Proto jsme se pro dvouleté výročí brněnských mapathonů rozhodli uspořádat další mapathon právě na konferenci OpenAlt 2018 (https://openalt.cz/2018/).

Co se na setkání bude dít?

Na mapathonu budeme společně podle satelitních snímků vytvářet v OpenStreetMap mapu jednoho z míst, na kterém působí Lékaři bez hranic.

Pokud nemáte zkušenosti, nevadí. Všechno se na místě naučíte a po krátkém školení už budete moci sami mapovat. Začátečníci budou vyškoleni pro mapování v internetovém prohlížeči.

Samozřejmě, zváni jsou i zkušení uživatelé, kteří už žádné školení nepotřebují a chtějí jen nerušeně mapovat. Ti zkušenější, kteří umí pracovat v JOSM nebo validovat, budou moci nerušeně sami pracovat.

Co potřebujete?

Není potřeba mít předchozí zkušenosti. Veškeré nástroje jsou zdarma a open source. Je potřeba si přinést vlastní notebook a k němu určitě i myš. Stabilní bezdrátové připojení bude zajištěno.

Mám si něco připravit?

Pokud ještě nemáte účet na OpenStreetMap, vytvořte si ho zde: https://www.openstreetmap.org/user/new.

A co samotná konference?

Když už budete na mapathonu, proč se nezajít podívat i jinam? Účast na OpenAlt 2018 je bezplatná. Na konferenci se koná množství zajímavých přednášek z oboru otevřených dat, programů i společnosti. Program je k prozkoumání zde: https://openalt.cz/2018/program.php

Protože se mapathon koná v rámci konference, tak velice doporučujeme zaregistrovat se nejen na těchto stránkách, ale také na stránkách konference: https://openalt.cz/2018/form_registrace.php. Organizátoři chtějí mít přibližný přehled o počtu návštěvníků konference. Děkujeme.

Místo konference:

Fakulta informačních technologií
Vysoké učení technické v Brně
Božetěchova 1/2, 61266 Brno

https://www.openstreetmap.org/way/44685077

Poloha: 49° 13' 36.11" N, 16° 35' 49.08" E

Místo a čas samotného mapathonu: místnost A112, neděle 14:00 - 16:30

Těší se na Vás organizační tým brněnských mapathonů a také organizátoři konference OpenAlt 2018

Bližší informace: Radim Štampach (stampach@mail.muni.cz)

Zdarma