Be more JS s03e06: showtime

  JavaScript

Na SHOWTIME budeme diskusi prokládat programováním. Na pódium se postaví lidé, kteří dané technologie denně používají, a kteří už se teď těší na vaše dotazy.

Téma: Typy a triky v JavaScriptu () EcmaScriptu => TypeScriptu ?:

Místo k sezení si zajistíte registrací vstupenky na Eventbrite: http://bit.ly/infected-by-JavaScript

Ruku na srdce - ještě před pár lety nebyl JavaScript zrovna nejoblíbenější. To se změnilo s příchodem npm a pár let poté novou verzí jazyka, označovanou jako ES6. Získali jsme jednotný způsob pro práci s moduly, balíčkovací systém, třídy, konstanty, promisy, výchozí parametry a další libůstky.
Samozřejmě ne všechno bylo (a je) růžové. Museli jsme začít řešit kompilaci, transpilaci, polyfilly….Samotný EcmaScript začal přidávat nové featury každý půl rok. A pak přišel TypeScript. Ještě pár let zpátky by nikdo nevěřil, že tolik lidí bude děkovat Microsoftu za jeho přínos open source komunitě. Jak sám název napovídá, to hlavní, co TypeScript přinesl, byly typy a statická typová kontrola. Ale nejen to. Sám se označuje jako “typed superset of JavaScript,” a toto označení, zdá se, naplňuje.

Pojďme se podívat na některé typické konstrukce / situace / problémy a porovnat, jak se dají řešit v JavaScriptu () EcmaScriptu => TypeScriptu ?:

Opravdu nás TypeScript zachrání od runtime errors?