Dev Meetup by SAP

  SAP

Zveme vás na první meetup pod křídly SAP. Připravili jsme pro vás sérii přednášek z různých oblastí vývoje business aplikací. Večer se bude odehrávat ve špičkových prostorách Impact Hub Brno a kromě přednášek se můžete těšit také na pivo a občerstvení. Vstupné je zdarma.

Počet míst na akci je omezen. Registrujte se co nejdříve.
===

18:00 Registrace

18:15 Startujeme meetup!

Test Automation v prostředí velkého ERP

Robustnost velkého ERP systému SAP představuje sama o sobě řadu překážek na řádné testování kódu. Vývojářské týmy na vývoj nových aplikací do S/4HANA si musely najít vlastní cestu k test automation – pomocí implementace testovacích systémů, které se ještě nedávno v prostředí SAP nepoužívaly. V přednášce se podělí o svoje zkušenosti.

Infrastructure as a Code

Od spousty manuálních kroků k automatizovanému procesu. Jaké to je, vytvářet vývojářský systém v prostředí aplikačního serveru SAP, u kterého to ještě donedávna zabralo kvantum času? A dá se proces manuální instalace obřích ERP systémů nahradit virtuálními stroji?

19:00 Beer Break

SAPUI5

Vývoj moderních business appek SAP stojí na frameworku SAPUI5, který též existuje jako open source, OpenUI5. Čím se vyznačuje a jaké měl SAP motivace pro vytvoření vlastního frameworku?

Nástroje „Developer on Duty“

O unit testech, statické analýze a čistotě kódu se hodně mluví. Realitou ale často bývá, že tuto „neproduktivní“ práci málokdo dělá. SAP vývojáři ji ale vnímají jako investici do budoucna a čitelný kód je pro ně standard. V přednášce představíme, jaké nástroje používáme, a jak jich skutečně využíváme ke zvyšování kvality kódu.

20:00 Networking

Zdarma