Červnový It sklípek ve Vsetíně

Po roce se opět ozýváme z historické budovy vsetínských Maštalisek. Nastal čas dalšího setkání valašských programátorů při dobrém vínečku a povídání si o našich zkušenostech s IT technologiemi a vývoji softwaru.

Co nás tedy čeká?

Tomáš nám popovídá o své domácí 3D tiskárně a možná i něco vytiskne. Petr nám zboří naše koncepty objektového programování a představí nám opomíjené funkcionální programování. Nakonec zasáhne Major Zeman se svými bohatými zkušenostmi ze skautského výcvikového tábora, které brilantně využívá při vedení své zásahové IT jednotky.
Vínečko ze sklípku a něco pod zub taky bude. Tož neváhejte a přijďte. Vaši Edhousáci ze Vsetína.

Program:
- 17:00 - Zahájení

- 17:15 - Takové to domácí 3D tisknutí

Tomáš Chovanec (Sunseed Development)
Co dnes dokáží 3D tiskárny, které si můžete sestavit ze stavebnice i sami doma? Jak 3D tisk vlastně funguje? Co musíte umět, když chcete takovou „hračku“ ovládat? Jak vybrat správný materiál pro tisk? Tipy a záludnosti 3D tisku.

- 18:00 - Přestávka

- 18:15 - Comeback funkcionálního programování

Petr Snobelt (Kiwi.com)
Programátory přitahují funkcionální jazyky především pro eleganci, s jakou se v nich lze vyjadřovat a formulovat programy. Nejen že elegantní vyjádření myšlenky přináší intelektuální uspokojení. Elegantní kód snižuje složitost a komplexnost programu. Je čitelný. Obsahuje méně chyb. Je kratší. Snadno se udržuje. Snáze mu rozumí a používají jej ostatní.

- 19:00 - Přestávka

- 19:15 - Vše, co k vedení týmu potřebuji znát, jsem se naučil ve skautu

Jan Zeman (ComAp)
Zatímco Robert Fulghum čerpal svou morální inspiraci v mateřské školce, autor příspěvku porovnává firemní praxi a skautské zvyklosti. Skauti mají výchovný systém založený na skupinkách 6-8 dětí, vedených k odpovědnosti a vlastním rituálům, jako jsou nástupy (stand-up), či zhodnocení (retrospektiva) - což se až nebezpečně podobá metodice scrumu. Na rozdíl od scrumu, skautská výchovná metoda existuje již 110 let a lze tedy pomocí skautingu hledět do budoucnosti agilního vývoje a hledat paralely v přístupu k problémům i práci s lidmi.

- 20:00 - Ukončení

Zdarma