OpenAlt 2017

  Big Data   Open Data

Vážení přednášející a návštěvníci,

V letošním roce nás čeká 4. a 5. listopadu dvanáctý ročník brněnské konference OpenAlt. Chceme, aby i tento ročník patřil k těm nezapomenutelným. Zveme vás jako přednášející, organizátory a návštěvníky, abyste nám s tím pomohli. Proti minulému ročníku letos klademe větší důraz na zapojení dalších otevřených komunit, na akčnější program na chodbách v prostorách konference a snažíme se nezapomínat ani na nejmenší účastníky.

Témata OpenAlt 2017:

  • Tradičně můžete představit veřejnosti svůj projekt a získat tak pro něj nové podporovatele a dát Vám nový impuls ještě k lepším výsledkům. Nemusí jít o software, ale i hardware spadající do tzv. domácí tvorby alias DIY, které je v nás stále zakořeněno po našich rodičích.
  • Nejen díky akademické snaze se nám otevírají nové informační zdroje (open data), které čekají na využití a proto uvítáme přednášející, kteří by předvedli co lze s daty tvořit. Ať už se jedná o jejich agregaci a analýzu nebo publikování v srozumitelné podobě.
  • S rostoucí gramotností obyvatelstva v informatice si na nás nejen úřady připravují nové a nové překážky, které spoléhají na znalost. Proto připravujeme cyklus přednášek Život a svět pojednávající o všem na co můžete narazit a je vhodné si zapamatovat. Například jak se starat o svoji datovou schránku, internetové bankovnictví a mnoho dalšího včetně ochrany.
  • Nejrychleji se zkušenosti získávají z praxe, a tak chceme poskytnout velký prostor pro dílny/workshopy či přednášky „Jak to funguje“. Ať se jedná o stavbu 3D tiskárny, tvorbu her, mobilních aplikací nebo jak správně prezentovat a kreslit.

Zdarma