Algoritmické obchodování na energetických burzách

Na další přednášku jsme pozvali energetické Františka Řezáče (calavera.info), jehož denním chlebem je vývoj nástrojů pro algoritmické obchodování na komoditních burzách.

V energetickém kontextu slyšel o obchodování energii na burzách asi každé a celé téma energetiky se dostalo do centra zájmu široké veřejnosti. Energetické komoditní trhy se stejně jako všechny ostatní trhy dnes zaměřují především na automatizaci a čím dál větší procento obchodů provádějí algoritmy.

Díky tomu je programátorská práce v tomto oboru vzrušující podílet se na projektech, které doslova hýbou dnešním světem.

Na přednášce se Franta Řezáč podělí o své zkušenosti z práce pro přední českou energetickou společnost. Dozvíme, jak energetický trh vlastně funguje a proč se na burze energie vůbec obchoduje. Probereme specifika této oblasti a podíváme se, proč v tak komplexní oblasti nelze jednoduše použít "selský rozum".

Agenda


Hosted By

Lukáš Zach, GDG Organizer

David Mokrý, Organizer

Jana Filipenská, GDG Organizer

Leoš Přikryl, GDG Organizer

Alois Holub, Organizer

Hanka Musilová, Organizer

Complete your event RSVP here: https://gdg.community.dev/events/details/google-gdg-jihlava-presents-algoritmicke-obchodovani-na-energetickych-burzach/.

Zdarma