TechMeetup: RUST

Rádi bychom vás pozvali na spinoff TechMeetup Ostrava! Tentokrát s tématem Rust!

Na co se můžete těšit?

Den v životě Rust programátora (live-coding)

Poslechnout si prezentaci o programovacím jazyku je fajn, ale jen ze slidů je těžké si představit, jak se ve skutečnosti s daným jazykem pracuje v praxi. Tak proč si to rovnou neukázat? Zkusíme si spolu naživo naprogramovat jednoduchou webovou aplikaci v Rustu, “se vším všudy” (včetně správy projektu, testů, práce s databází, nasazení atd.), abyste získali lepší představu o tom, co můžete od Rustu očekávat. Obsah live-dema bude vycházet z knihy Zero to Production in Rust, kterou napsal Luca Palmieri.(45 min)

Jakub Beránek Afiliace: IT4Innovations (it4i.cz), Rust Project (rust-lang.org) GitHub: https://github.com/kobzol

Nelsie - za lepší slidy s Rustem

Přednáška o tom, jak mít při prezentacích větší kontrolu nad pozorností diváků a nad samotným obsahem slidů, a proč se může hodit mít možnost “programovat slidy”. V této přednášce se dozvíte, jak můžete dělat slidy lépe, pomocí nástroje Nelsie. Ukážeme si, jak vypadá jeho implementace v Rustu, jak pracovat s SVG obrázky a generovat PDF dokumenty, a jak to celé zabalit jako Python balíček.(20 - 30 min)

Ada Böhm Afiliace: Alignment of Complex Systems (acsresearch.org) GitHub: https://github.com/spirali

Jak psát aplikace a hry v Rustu pro ESP32, desktop, web a mobil?

Říká se, že Rust je těžký. Pojďme společně zjistit, zda je to pravda. Projdeme, jak by měla vypadat architektura aplikací nebo her psaných v Rustu a jak se vyhnout pastem, do kterých vývojáři přicházející z Pythonu, Javy nebo C# často padají. Ukážeme si, jak sestavit aplikaci efektivně a bez zbytečných komplikací a jak proměnit Borrow Checker, zdánlivě úhlavního nepřítele, v silného pomocníka. Ukážeme si, jak v Rustu vytvořit aplikaci, která sdílí logiku pro ESP32, desktop, web a mobil.(30 min)

Juraj Michálek Afiliace: Espressif systems (espressif.com) GitHub: https://github.com/georgik LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/juraj-michalek/ Blog: https://georgik.rocks/

Zdarma