TechMeetup #30: Software Architecture

Přátelé je to tady! Oficiálně oznamujeme, že jubilejní 30. setkání TechMeetupu je na světě a tentokrát bude tématem večera Software Architecture!

Společně nahlédneme pod pokličku Evolution Architecture v Shoptetu, podíváme se na to, jak funguje Event-driven Architecture ve Spaceflow a ukážeme si jak na modernizaci aplikací v AWS.

Nejlepší je dorazit přímo do Impact HUB Ostrava. Pokud nestíháš, tady je link na náš YT kanál, kde proběhne live stream.

Language note: There will be one talk in english and two talks in czech. Check more details in the description of each talk.

17:30 Uvítání 17:35 Blok božích přednášek (po 30 min.) 19:00 Afterparty v ImpactHubu ㅤ ㅤ PŘEDNÁŠKY:

1. Pohled do event-driven architektury ve Spaceflow

Petr Stehlík (Spaceflow) https://www.linkedin.com/in/stehlikpetr/

Společně se podíváme na to, jak je architektura Spaceflow postavená kolem event-store a jak tato architektura ovlivňuje náš každodenní vývoj a provoz. Prozkoumáme projekce událostí, migrace databáze a reprojekci dat. Nakonec si řekneme jestli bychom se do nich znovu pustili, s přihlédnutím k výzvám, které jsme během implementace a provozu zažili.

2. How to iteratively modernise apps on AWS?

Oleksii Ivanchenko (AWS) https://www.linkedin.com/in/oleksii-ivanchenko/

In this talk, we delve into the principles and practices of iterative app modernization on AWS, a process critical for businesses to stay agile and competitive in today's fast-paced digital landscape. We begin by exploring the pivotal role of the Cloud Center of Excellence (CCoE) in steering modernization efforts, establishing best practices, and ensuring alignment with business goals. We then examine the compelling reasons behind modernizing applications, such as enhanced performance, scalability, and security, which are essential for meeting evolving user demands and technological advancements.

Choosing which applications to modernize is a strategic decision that hinges on factors like business value, technical debt, and market demands. We'll provide a ideas to help you identify and prioritize these applications effectively. The core of the talk will focus on how to modernize applications leveraging AWS services, demonstrating an iterative approach that minimizes disruption and maximizes efficiency. Attendees will learn how to apply incremental changes using AWS's robust toolkit, enabling their organizations to transform legacy systems into modern, cloud-native solutions that are both resilient and adaptable.

3. Evolutionary Architecture - principy a postup nasazení do legacy systému

Pavel Kácha (Shoptet) https://www.linkedin.com/in/pavel-k%C3%A1cha-a7766b5/

Podíváme se, čím se liší přístup Evoluční Architertury (EA) od tradičnějšího přístupu, který k softwarové architektuře přistupuje podobně jako to známe třeba ze stavitelství. Evoluční architektura vychází z očekávání změny.EA sice nemusí být vhodná pro každý projekt, ale nevyžaduje dramatickou změnu přístupu k vývoji. Díky tomu můžete EA postupně implementovat do existujícího legacy projektu.

====================================================================== ㅤ

Odkazy našich partnerů:

JetBrains

CertiCon

Stora Enso

Y Soft

Mews

Attacama

KB

Odkazy organizátorů:

Newired

Alma Career (dříve LMC)

ProRocketeers

Unodor

Impact Hub Ova

Zdarma