TechMeetup #24: Autonomie jako základ vývoje

Během tohoto TechMeetupu si každý přijde na své. Vývojář, QA, manažer, scrum master... Budeme se bavit o autonomii vývojářských týmů z pohledu delivery, ale také třeba o autonomním testování.

Akci si nejvíc užijete, když přijdete naživo - tentokrát nás bude hostit firma RAYNET ve svých cool nových kancelářích.

ONLINE stream meetupu poběží zde

Program:

17:30 Uvítání
17:35 Blok božích přednášek (po 25 min.)
19:30 Pokračování programu a následná afterparty

Přednášky:

#1
Blokery efektivnější delivery
Ondřej Střeštík (Lead Delivery Manager, LMC)

Pojďme se spolu podívat na to, co často brání efektivnějšímu dodávání hodnoty našim uživatelům a zákazníkům. Nastíníme si pár možných přístupů, které mohou pomoci, protože z efektivního způsobu dodávání netěží jen uživatel, zákazník nebo firma. Různé suboptimality a neefektivita způsobují demotivaci a dlouhodobě i nechtěnou změnu mindsetu a kultury. Proto efektivnější způsob fungování přináší i větší spokojenost uvnitř organizací. Často může stačit opravdu jen málo a podaří se vám posunout delivery na novou úroveň.

...

#2
Atlassian nástroje: cesta k vyšší autonomii týmů
Radek Petr & Martin Bayer (MoroSystems)

V rámci živé ukázky s Jira Software se společně podíváme na tzv. Team Managed projekty, které podporují autonomii týmů. Nepotřebujete zapojovat další podpůrné role jen kvůli tomu, abyste měli pořádek v řízení vašeho vývoje. Sami členové týmu mohou konfigurovat nástroje tak, aby jim vyhovovaly.

...

#3
Autonómne testovanie. Už tam budeme?
Stále veľa manuálnych aktivít v testovaní.
Marcel Veselka (Co-Founder, Tesena)

Súčasné prístupy k testovaniu zdržujú vývoj a sú dlhodobo neudržateľné. Automatizácia testov bola dlho tým, čo to má vyriešiť. Nepodarilo sa. Dnes testy automatizujeme už skoro všade. Tento prístup k testovaniu je ale stále pomalý a vyžaduje silné technické znalosti. Aj keď sa to podarí, často prichádza náročná údržba.

Má to riešenie? Autonómne testovanie?Autonómne testovanie je ďalšou etapou vývoja prístupov k testovaniu. V mojom rozprávaní ukážem, kam sa v testovaní začíname posúvať.

V Tesene už rok s nápadom autonómnych testov experimentujeme. Začali sme využitím existujúcich open-source nástrojov, ktoré sme už prerástli a neposkytujú nám potrebné možnosti. Začali sme si preto budovať vlastnú platformu na autonómne testovanie.

Ako autonómne testovanie vypadá? Kedy to príde? Ako sa na to môžete pripraviť a skúsiť aj vy? Alebo už to u vás máte?

Príďte so mnou diskutovať na túto tému.

Zdarma