TechMeetup #23: Performance webových aplikací

  Frontend   Test Driven Development

Nejlepší je dorazit přímo osobně do ostravského Hubu, kde je bonusem inspirativní atmosféra, networking, občerstvení, pivo a tentokrát i soutěž o vstupenku na WebExpo a TechMeetup trička!

ONLINE stream meetupu poběží zde
--------------------------------------------------------------------------------------------

Málo koho z nás baví čekat. Třeba na to, než se načte obsah e-shopu. Nepřekvapí tedy, že 53 % mobilních uživatelů opouští e-shop, pokud se nenačte do 3 vteřin. Rychlost jsou peníze. Pojďte se s námi bavit o tom, jak dělat rychlejší weby, aby si z nich uživatel odnesl co nejlepší zážitek.

Program:
17:30 Uvítání
17:35 Blok božích přednášek (po 25 min.)
19:15 Pokračování programu přímo v Hub Ostrava

Přednášky:

#1
Testování performance frontendu a webového browseru
Radim Pánek (CanaryTrace)

Automation testeři v poslední době získali achievement, kdy konečně začali migrovat na Javascriptové testovací frameworky. Tohle byl velmi důležitý krok k dalšímu achievementu a tím je testování performance frontendu. Webový browser není blackbox, ale je to taková malá infrastruktura, která se dnes standardně netestuje z pohledu výkonu, což je problém.

Na přednášce Vám ukážu, jak funguje browser a jak se dnes webové aplikace testují. To povede k poznání, že pokud máte například testy v Cypressu a současně netestujete webovou performance, že takto chudé automatizované testy nejsou až tak hodnotné a že nemáme žádný podklad k tomu, jak bude webová aplikace fungovat v produkci cílovým uživatelů na jejich zařízení. Podíváme se na to co je nový obor tzv. Web Performance Testing, na co se zaměřuje, že má přednost a je prerekvizitou před funkcionálními požadavky, co je dobré sledovat a jak web perf testovat. Podíváme se samozřejmě i na ukázky, fuckupy a dema.

...

#2
Buildtime modularizací k výkonnému frontendu
Adam Jedlička (MageXo)

Modulární architektura nám umožňuje navrhovat škálovatelné a flexibilní aplikace. Modularita s sebou nese i některé nevýhody. Jedna z nich je i negativní dopad na výkon. Přesunem modularity z runtime do buildtime je možné mít vysoce výkonné aplikace, které plně využívají výhod modulární architektury.

...

#3
TBA

Těšíme se:)

======================================================================
Odkazy našich partnerů:

Newired
CertiCon
Stora Enso
Y Soft
LMC
JetBrains
ProRocketeers

Zdarma