CSS kam se podíváš... a křest knihy "CSS: moderní layout" | Frontendisti.cz LIVE

  Frontend

Užijte si s námi další hybridní meetup v Brně. Tentokrát naživo v prostorách Czechitas. A pokud to do Brna máte daleko, spojte se s námi online (youtube.com/frontendisti).

Kromě nabušeného programu týkajícího se CSS také pokřtíme knihu Martina Michálka - a to si přece nemůžete nechat ujít!

PROGRAM:

Tomáš Kout
Frontendové novinky

  • Tradiční rychlý průlet novinkami ze světa webového vývoje.

Jakub Kotrs - Emplifi.io
Správa z-indexu pomocí izolace

  • Z-index je často zdrojem mnoha drobných problémů v rozsáhlých webových aplikací. Ukážu vám, jak je pomocí CSS izolace vyřešit jednou pro vždy. Komu by se nelíbil kód bez vedlejších efektů? I z-index jde používat bez nich. Projdu s vámi dropdowny, tooltipy, modaly, dialogová okna, sticky hlavičky, side panely a další podobné UI prvky, které mohou dělat obtíže a jak je lehce vyřešit použitím izolace a pár portálů.

Tomáš Pustelník - Ataccama
Nové způsoby jak pracovat se specificitou v CSS

  • Až dosud jsme měli jen velmi omezené možnosti jak s CSS specificitou pracovat. Ale nedávno přibyly do CSS nové nástroje, které nám umožňují specificitu měnit dříve nevídanými způsoby. Ukážeme si jak a kdy je použít, jejich výhody a i případné nevýhody.

Martin Michálek
CSS a sazba knih: jak jsme daleko?

  • CSS je skoro všude. Pomocí CSS tvořím weby, připravuji jejich tiskové verze, sázím e-booky a menší PDF… Můj odvěký sen ale byl dostat se s CSS také do tiskárny při sazbě pořádné knihy. Jak to dopadlo? To se dozvíte v téhle přednášce.

Křest knihy: CSS moderní layout

Program doplní moderovaná panelovaná diskuze.
Těšíme se na vás ve středu 11.5. od 17:30 🙂 !

Zdarma