Testování - Frontedisti.cz LIVE 02/22

  Frontend

První letošní sraz Frontendistů - tentokrát na téma testování!

Program:
1. Martin Krištof - Heureka
Jak zrychlit CI/CD a jak poznat, že změna CSS nezpůsobila nežádoucí změny?

Ukážu vám, jak jsme došli k tomuto rozhodnutí a co vše je potřeba k tomu, aby použití Percy mělo smysl. Nezapomenu ani zmínit, jak tento nástroj začít používat v rámci Cypressu, jak z něj vytěžit maximum. Váš čas ještě ušetří, když se zmíním i o problémech, které jsme museli řešit my.

2. Jaroslav Kubíček - Productboard
Testování emailu pomocí Cypress.io

Používáte Cypress na akceptační testy a rádi byste pkryli i use case jehož součástí je email? Není nutné hned sahat po dalších nástrojích. Rád bych ukázal, jak s několika triky jde takový test napsat i pro Cypress a nenarazit přitom na jeho limity.

3. Radim Daniel Pánek - Canarytrace
Testování rychlosti a monitoring webových aplikací s Canarytrace

Postavil jsem platformu Canarytrace, která je založená na https://Webdriver.IO... a dalších nástrojích, jako je například Lighthouse. Při testování webových aplikací zároveň měříme právě i nefunkcionální charakteristiky. Kombinujeme testování společně s velkými performance testy založený na K6.io a tím testujeme uživatelskou zkušenost ještě dříve, než se produkt dostane na produkci. Z browseru, který je napevno zafreezován v Kubernetes stahujeme spoustu telemetrických dat včetně síťového provozu a nad těmito daty běží automatizované vyhodnocování celého testování a vitality webové aplikace.

Zdarma