[PANDEMIC] Open Data Expo

  Open Data

Šestý ročník největšího veletrhu otevřených dat je tady. Buďte u toho. [PANDEMIC] Open Data Expo ukáže, jak se dá pracovat s daty v době krize. Představí zajímavé řečníky z řad odborníků, akademiků, stratégů, vizionářů a lidí ve výkonných pozicích, a instituce, které svá data otevírají nebo je nějakým způsobem inovativně využívají. Cílem Open Data Expo je přispět ke změně a formulovat konkrétní doporučení, která se projeví v řízení státu a jeho datové správě. Akci pořádá Nadace OSFHlídač státu letos bude mít svou online místnost na téma (Ne)využití open dat v době krize, do které se zdarma můžete připojit i vy.

Kdy: 8. března 2021 od 9:00 – 16:00

Pro koho: Akce je určena zástupcům z řad veřejné správy, akademie, byznysu a nevládních neziskových organizací. Všem, kdo pracují s (otevřenými) daty nebo data otevírají. Vítáme však každého, kdo se chce o open datech a práce s nimi dozvědět více! Registrovat se můžete zde.

Jak bude [PANDEMIC] Open Data Expo probíhat: Účastníci budou mít jedinečnou možnost sledovat vše online, navštívit virtuální místnosti jednotlivých vystavovatelů, osobně se setkat s lídry open datové komunity v ČR, síťovat se a připojovat se do sekcí, které je zajímají. To vše na jednom místě v uživatelsky přátelském prostředí.

Na koho se můžete těšit: Hlavní příspěvky přednesou Anne Moen z norského Institute of Health and Society a Zdeněk Hřib, primátor hlavního města Prahy. Dále se můžete těšit například na popularizátorku umělé inteligence Saru Polak, vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci Vladimíra Dzurillu nebo garanta webových aplikací COVID-19 na ÚZIS Martina Komendu.

Zdarma