Možnosti auditování v Power BI & Měření efektivity Power Query funkcí a dotazů

  Power BI

===================================================================

Zdravím všechny, tato akce se bude konat on-line. Akce bude vysílána zde https://www.twitch.tv/czechpass Pokud byste chtěli klást otázky, je nutné se zaregistrovat na twitch.

===================================================================

Czech PASS Vás zve na další Power BI akci! Tentokrát hostí Pavla Řeháka a Pavla Adama.

Prezentace:
1) Možnosti auditování v Power BI – Pavel Řehák
2) Měření efektivity Power Query uživatelských funkcí a dotazů – Pavel Adam

Detail:

V rámci první prezentace Vám Pavel Řehák vysvětlí, proč je vhodné se věnovat Power BI auditování a představí Vám, jaké auditovací možnosti v současnosti Power BI nabízí a kde jsou aktuálně limity. Jedním z hlavních bodů prezentace bude ukázka řešení, jak je možné pomocí PowerShellu sbírat data o aktivitách v Power BI Service a nad těmito daty si vytvořit užitečný report v Power BI.

V druhé části Vám Pavel Adam předvede měření efektivity Power Query (PQ) uživatelských funkcí a dotazů. Ukáže rozpory mezi přehledem v Power BI refreshe a výsledky nástroje PQ Diagnostics. Přiblíží výhody a záludnosti částečně líného vyhodnocování PQ s vlivem na vnořené funkce a práci s pamětí při mezikrokovém PQ zpracovávání. Výsledky optimalizací ukáže na příkladech z průmyslové praxe: Power BI zpracování větších objemů vstupních dat a dohledávání klíčových údajů ze záloh programů svařovacích robotů.

Speaker's Bio:

Pavel Řehák působí jako MS BI developer ve společnosti Joyful Craftsmen s.r.o. Pavel má téměř 5 letou zkušenost s MS BI nástroji, příčemž z celého MS BI stacku ho nejvíce baví pracovat s Power BI. Z toho důvodu se rád učí cokoliv nového se kolem Power BI naskytne, následně si to zkouší a sdílí vědomosti s ostatními.

Pavel Adam je specialista digitalizace výroby ve společnosti ŠKODA AUTO a.s. Od roku 2001 analyzuje, modeluje a počítačově zpracovává a automatizuje práci s daty - v takových SW, které jsou v dostupné, například MATLAB, C++, VBA, Java, Python, Igor. Od roku 2017 propadl Power BI. Je zakládajícím členem Power BI kompetenčního centra ve ŠKODA AUTO, kde se zaměřuje na Power Query (tvorbu uživatelských funkcí a optimalizace) a komplexní DAX.

Czech PASS Web:
http://wwww.czechpasss.org

Czech PASS Twitter:
http://www.twitter.com/sqlpass_cz

Czech PASS Slack:
http://bit.ly/SlackCzechPASS

Czech PASS LinkedIn:
https://www.linkedin.com/company/czechpass/

Czech PASS Facebook:
https://www.facebook.com/czechpass/

Zdarma