Notino Tech Day - .NET Core v Dockeru a Kubernetes

  .NET Core   Docker

Všechny systémy, se kterými v Notinu pracujeme, vycházejí z kódu od našich vývojářů. Ať už jde o vývoj logistického, finančního či ERP systému nebo Notino e-shopu, stavíme na nejmodernějších technologiích.

Přijďte si poslechnout dvě odborné přednášky zaměřené na konkrétní technologie, které využíváme při rozbíjení monolitických aplikací. Speakery bude Přemysl Krajčovič - vedoucí vývoje a Jan Remunda, který zastává roli seniorního vývojáře.

O jakých tématech bude řeč?

.NET Core v Dockeru

Kdo neslyšel v dnešní době o kontejnerizaci, jako by nebyl. Nejpopulárnější kontejnerizační technologii Docker lze využít i na spouštění .NET Core aplikací, které přebírají štafetu po .NET Frameworku. Kontejnery nám v Notinu ulehčují testování i deployment. Ukážeme si základní práci s Dockerem, vytvoříme a spustíme si kontejner, který můžeme deploynout do Kubernetu.

Kubernetes

Kubernetes je komunitou vyvíjený systém pro orchestraci kontejnerů, původně navžený společností Google. Helm je nástroj, který pomáhá se správou a nasazením aplikaci v Kubernetes. Projdeme si jak v základu Kubernetes funguje a prakticky si ukážeme jak nasadit jednoduchou ASP.NET Core aplikaci s pomocí Helm do Kubernetes.

Kdy: čtvrtek 6.12.2018 v 16:45

Kde: v prostorách Notina na Londýnském náměstí 6

Program:

16:45 - 17:00 příchod, občerstvení

17:00 - 17:15 představení Notino Tech - kdo jsme a na čem pracujeme

17:15 - 18:00 přednáška Honzy Remundy o .NET Core v Dockeru

18:00 - 18:15 pauza na chill, občerstvení

18:15 - 19:00 přednáška Přemka Krajčoviče o Kubernetes

19:00 - 20:00 občerstvení a networking

Těšíme se na vás!

Zdarma